Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Štěně

                                             ŠTĚNĚ

PROČ PRÁVĚ PEKINGSKÉHO PALÁCOVÉHO PSÍKA? - Pekinéz je skvělý psík,není náročný na venčení je to malý společník,který dokáže rozbušit srdce každému milovníku zvířat.Je roztomilý a má sladký čumáček.Když odejdete z domu spolehlivě na vás čeká.Pekinéz se svému pánu dokáže láskyplně odvěčit,psík je velice citlivý a své lidi má velice rád.Sice pekinéze hodně lidí nechce kvůli jeho povaze,ale sami uvidíte,že jeho povaha je roztomilá i když povaha působí zvláštně.

                                                             

CO ÚVÁŽIT PŘED KOUPI ŠTĚNĚTE: Hodně lidí se rozhodnou,že si koupí psa aniž by uvážili,že mít psa je odpovědnost a starost.Musí se psovi každý den připravovat krmení,vyměňovat pití,denně ho česat,koupat,přibližně 4 krát ho denně venčit tyto povinosti vůči psovi si lidé v čas neuvědomí a potom z toho největší následky nese pes.Člověk se snaží problém se psem vyřešit a většinou to řeší,tak komu a kam ho dát jednoduše ,,chce se ho zbavit ". Mít psa není jenom o venčení,žrádlu,a jiným každodenních potřeb.Když má člověk psa, tak je třeba se mu věnovat,zahrnovat ho láskou a velikou péčí prostě dát psovi všechno,tak aby měl šťástný a spokojený život.Člověk,který je od rána do večera v práci by si psa určitě pořizovat neměl.A když už by si ho chtěl přeci jenom člověk s takovým zaměstnáním psa pořídit,tak jen pod podmínkou,že má dvorek,kde by pes mohl být,ale stejnak jak se chce člověk s takovým zaměstnáním psovi věnovat dávat mu lásku.Koupě psa musíte pečlivě promyslet. Pes vyžaduje peníze : veterinář,krmení,bouda,celkové vybavení psa.Nejhorší je,že když váš pes je náchylný na nemoce to pekiňáčci jsou,tak platit za veterinu to se potom páníčkům přestane líbit.Ono se říká příliš šlěchtěná plemena jsou náchylná na nemoce.Potom,když se jede na dovolenou kam psa dát..?.. sice jsou psí hoteli,ale platit,to se většině lidí nelíbí.A nebo dát psa pohlídat příbuzním a nebo ho nemít vůbec kam dát.Takže potom psíci končí v útulku či na ulici.Ale pamatujte,že mít psa je úžasné.Pokud se mužete pejskovi plně věnovat,tak neváhejte a psa si pořiďte.Pes naplní váš volný čas a přinese vám spousty skvělých a nezapomenutelných zážitků.Pejsek vám bude dělat skvělou společnost a stane se vaším nejlepší a nejvěrnějším přítelem.Pamatujte: pes je nejlepší přítel člověka.

PSÍK S PAPÍRY NEBO BEZ?

s PP:   - výstavy                                               bez PP  - nikdy nevíte co ze psa bez PP vyroste  

           - pes má čip,tetování                                          - nikdy nemůžete určit povahu psa

           -  záruka kvalitního psa                                       -  pes nemůže na výstavy (může jen tehdy když se uskuteční

                                                                                      výstavy pro voříšky nebo pro psy bez PP.

           - dražší pes                                                        - levnější pes

MUSÍTE ZAJISTIT,ABY ŠTĚNĚTI NIC NECHYBĚLO      

 Než si štěně převizete domů musíte zajistit,aby u vás doma našlo vše co potřebuje.

Co štěněti koupit: Hračky,miska na žrádlo a miska na pití,ohrádka,obojek a vodítko,pelíšek,přepravka.

STRAVA MALÉHO CHLUPÁČE:   

Všichny psi potřebují kvalitní krmení s dostatečným obsahem proteinů,aby se jejich kosti dobře vyvíjely.Krmivo se psovi podává v pokojové teplotě,nesmí být ani horké,ani příliž studené.Pitná voda se podává v čisté misce a mění se nejméně jednou denně,dostává-li pes suché krmení,musí mít vždy dost vody.Nikdy nekrmte psa u stolu,když sami jíte.Nedávejte psovi zbytky vlastního jídla.Většinou jsou příliš tučné a kořeněné.A cibule je pro psy jedovatá.Pes musí potravu žvýkat,proto jsou výborné pelety.Polévky a šlichty psovi nedávejte.Do normálního krmení nedávjte zbytky ani jiné přísady.Hotové krmivo je přesně vyvážené a přídavky tuto rovnováhu porušíte.Kromě změn podmíněných věkem dietu psovi příliš neměňte.Psi jsou konverzativní a rádi přijímají stejné krmivo každý den,aniž tím jejich zdraví utrpí.

- pozor na kabely,květiny a nábytek.Štěňata ráda okusují vše na co přijdou.


 VĚK ŠTĚNĚTE                                                   FREKVENCE                                                    ČÍM KRMIT

Do 4 týdnů                                                           Kdykoliv chce                                                   Mateřské mléko

Počáteční krmení od 4 - 6 týdnů                           3 - 4 denně                 Obiloviny pro děti+teplé mléko postupně přidávejte naškrabané maso a psí suchary.

7-12 týdnů                                                      snídaně                              Obilovniny

                                                                       dopoledne                          Kupované krmení pro štěňata,granule polité vývarem z masa

                                                                      15 - 16 h.                              Jako dopoledne

                                                                       18 - 19 h.                             Obiloviny

12 týdnů                                                        dopoledne                             tři porce kupovaného krmení pro šťeňata, nebo maso a sacharidy se zeleninou a minerály.

                                                                     16-17 h.

                                                                     18-19h.

6 měsíců                                                       dopoledne                           dvě porce denně kupované krmení pro starší šťeňata.

                                                                      18-19 h.

9 měsíců                                                     Jednou denně ráno nebo večer          Postupně zavádějte  krmení pro dospělého psa.Granule,konzervy.


       

Jaké granule: Já osobně doporučuji eukanubu jsou to velice kvalitní granule,ale některý páníček není schopen tyto drahé granule platit. Raději se poraďte se svým veterinářem,kterými granulemi by měl být pejsek krmen.Jinak jsou řady kvalitních granulí : K9,Pro Plan,Nutram,Anf,a další.Jejich dost a je těžké vybrat správné granule,které pejskovi budou nejen chutnat,ale také zdravotně vyhovovat. Některé granule můžou zůsobit zdravotní potíže,ale ne každému pejskovi.Na každého psa granule působí jinak.

                                       

                                                        

                                                                                     

                                                    

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek